Işık SERTOĞLU
08.10.2015

Bu platformu yeni öğrendim ve kullanmaya başladım. Size de tavsiye ederim. Benden önce kullanmış olan okuyucularımın sırıtmalarını görmezden gelerek bugün size Periscope’daki yenikliklere kısaca değineceğim.

Dikeylenen Periscope Yataya Geldi.

Sosyal medya uygulamalarına bir yenisi olarak eklenen Periscope bir mikro blog sitesi. Bu uygulama takipçilerimizle canlı yayın yapabilme hizmetini sağlıyor.

Fakat Periscope’da dikey yayın zorunluluğu vardı. Periscope’da diğer sosyal platformlar gibi kullanıcılarını dinlemiş olacak ki bu zorunluluğu ortadan kaldırmak için çalışmalara başlamış.  IOS ve Android için yapılan güncelleme ile birlikte kullanıcılar arzu ederlerse yatay yayın yapabilecekler. Hatta bu uygulamayı hayata geçirirken eleştirilerin önünü almak adına yatay yayını sadece yatay izleme zorunluluğu da olmaksızın hayata geçirmiş. Yatay yönde olan bir yayını dikey izlemek istediğiniz zaman penceresinin genişliği dikey ekrana sığacak geri kalan yerler ise boş kalacak şekilde geliştirilmiş.

Ayrıca canlı yayınları sadece Twitter üzerinden değil Facebook’tan da paylaşabilmemiz için Facebook destekli hale getirildiği de atlanmaması gereken yeniliklerden bir tanesi.

Reklam